15.8.2020 100 let přímělkovské hospůdky

Na oslavu jsem dorazil stylově – loďmo. Vždyť Mates měl i na pozvánce oslovení „vodáci“ a tak jsem chtěl, aby mu tam alespoň jeden přijel. Nad jezem v Přímělkově jsem přistál přesně ve 14:00 a to i navzdory hodinovému zpoždění vyplutí- bylo to způsobeno nadměrným stavem vody po včerejších průtržích na stonařovsku. Po pozdravení se se známými jsem telefonoval Prouzovi, jelikož bylo domluveno, že sem se Sandrou dorazí, stejně tak tu měl být i Metry.

Dozvěděl jsem se, že teprve dorazili na Pávov a že neví zda přijedou, s Milanem a Sebroněm jsme dali pár piv, zhlédli odhalení tabule na ajnclíkách a pak už na mne padla únava. Vyvalil jsem se nad jezem na klády a zahříván sluníčkem ředěným přes mraky jsem usnul. Po dvou hodinách jsem se vzbudil a zjistil přítomnost ostatních.

Matesovi jsme společně předali osadní vlajku (valaječku) na vyvěšení do lokálu a pak už mne Sandra vzala nahoru do Jihlavi k autu. Poslední z podběláků odjížděl Metry s Mušákem, ale ostatní to prý táhli až do rána.

Díky Matesovi a přípravnému výboru za tuto akcičku a ať nám všem hospůdka slouží dalších sto let. Snad i ten tramping na Brtničce znovu pookřeje – třeba až se údolí po kůrovcové kalamitě znovu zazelená…

Lapťa

Něco málo fotek na rajčeti u Jiřči:
https://jirca6.rajce.idnes.cz/100_let_trampske_hospudky_v_Primelkove

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..