18.-19.12.2021 Předvánoční vandr – Doubravka

Letos jsme na Doubravku vyrazili ve čtyřech. Já, Kanál, Gaia a Mušák. Všechny jsem usadil, když jsem souhlasil s výstupní stanicí Rozsochatec.

Já s Mušákem a Gaiou jsme měli za sebou opět večírek v Sainte Croix a navíc ještě žúžo dobrodrůžo s ČD a hlavně jejich zaměstnancem- REVIZÓREM.

V HB se připojil Kanál a pak už klasika. Od Březnice je k Chotěboři vysázená nová álej, což nám po bláťování ve vykácených lesích přišlo opravdu vhod- a navíc to urychlilo náš příchod do Hrom do Police 🙂 Obídek, pivečko, veget.

Po projití údolí se dostáváme na náš flíček, rozdělávání ohně, klábosení, gáblík a se stmíváním jdeme na hlavní flek pozdravit kamarády.

I když mi posezení v historické hospůdce schází, musím říct, že potlachu v údolí Doubravky to prospívá. Pod skálou se sešlo hodně trampů, co na tom, že to jsou samí „mladíci“ (a pardón „mladice“- abych nezapoměl i na kamarádky, které zde také měly zastoupení).

Kytara, plky, Andy lifrující do ohně polena jak do lokomotivy, kořka, no co víc si jen přát…

S půlnocí odcházíme a ještě chvíli klábosíme u ohně. Když se mi chce už spát tak chci, aby se Kanál zdvihl z mé karimatky a on prej: „…a z jaký?“

Hledám a v duchu jim nadávám, že to sou blbý fóry, no nic, začínám jim věřit, že o karimatce nevědí, až když mi Kanálník vehementně vnucuje svojí pěnovku s tím, že jsem starší… Stejně ze mne mají šoufky, že jsem už tak sklerotickej, že si ani karimatku nevezmu a příště prý pojedu i bez spacáku.

Nad ránem se budím, ta chybějící karimatka mi furt vrtá hlavou a tak nakonec vstávám a znovu zahajuju pátrání.

No jo, byla tam, poté co jsem sešplhal ze skáli viděl jsem svojí karibábu jak se vesele pohupuje v lagunce řeky zachycená za větev 🙂

Obědváme a pak už vyrážím na vlak do Bílku, s předstihem, kvůli puchýřům se sotva vleču. Kluci mě předcházejí nad Veselou skálou a maj poznámky ve smyslu, že zítra vlak taky jede, hlavně ať nespěchám. No vzhledem k tomu že ty dva machýrky vezu zpátky do Sainte Croix, tak nevím co by dělali, kdyby mi to fakt ujelo.

Závěrem, zase to bylo fajn

Lapťa

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..