Děkuji všem účastníkům za parádní akci. A taky za dary.
Popis akce dle Jiřči, klasicky převzato bez dovolení:-)
Padesát odstínů bílé obléklo krajinu. Tak jak to má v měsíci sněhu být. Akce „Zimák“, už od roku 2007 se v lesích mezi Ještěnicí a Javořicí koná setkání kamarádů. Po bujarém pátečním večírku vyrážíme na toulavku. Náčelník stopy nás vede cestou necestou na Kozí vrchy a dál k Řásenským horám. Asi instinkt divoké zvěře nám zavelel odbočit a cestou na skály nechat naše vůdce zabloudit někde v okolí Partyzánského kamene. Už tak príma náladu vylepšil Lapťa, který nám rozdal obědové Horalky. S energií v žaludku a čím dál víc tuhnujícími nohami, táhneme dál k Lovecké chatě a přes pískovnu k rozvalinám hradu. V jejím stínu naše cesta končí. Hodor chtěl strašně moc na stezku, ale nakonec se obětoval, zůstal na tábořišti, uvařil gulášek a udržoval nevyhaslý rodinný krb.
Následuje hodnotná kulturní vložka … řešení důležitých témat dne ( nevýhody kolečkových bruslí, problémy s pindíkem, snězené Úďovo lepidlo, hybná síla fantasy – Čolkyen, a další). Vše zahaleno do vůně ovocného mazláku a kytaření … no paráda.
Postupně se vracíme do pádesáti odstínů šedi civilizace s vírou, že ten Zimák nebyl poslední … Jiřča
Fotky naleznete u nás a nebo na Jiřčovým rajčeti:
https://www.rajce.idnes.cz/jirca6/album/posledni-zimak-pod-janstejnem

Lapťa